Hogyan használjuk és tároljuk laptopunk töltőjét?
Ebben a cikkünkben tippeket adunk arról, hogy hogyan használd helyesen a notebookod adapterét és tárold, hogy hosszú évekig tudd használni. Kezdjük is el, ezek a javaslatok természetesen mind a gyári, mind pedig az utángyártott töltőkre érvényesek lesznek.
Amire érdemes odafigyelned:
- Amint feltöltődött a laptopod, húzd ki a laptopodból a töltőfejet, majd az áramforrásból is húzd ki az adaptert!
- Ne használd az ágyból a laptopot! Több okból kifolyólag sem ajánljuk: könnyebben kerülhetnek szöszök a notebookba, ami hosszútávon melegedést okoz. (erről bővebben a Laptoptisztítással kapcsolatos híreknél olvashatsz) Ha az ágyból filmezel és csatlakoztatod a töltőt, véletlenül megrántod a töltőkábelt és eltörhet a töltőcsatlakozó (DC csatlakozó) vagy a laptop esik egy nagyot.
- Ne hagyd a notebookot a földön töltés közben sem, beleakad a lábad a töltőkábelbe és szintén megsérülhet a DC csatlakozód vagy a készülék műanyag burkolata! Amennyiben eltört a csatlakozó vagy a töltő sérült meg, NE HASZNÁLD tovább a készüléket, mert TŰZVESZÉLYES! Keress fel szervizt, ahol megállapítják a hiba okát.
- Amennyiben nincs most szükséged a töltőre, akkor ne tekerd fel a vezetéket a tápegységre mert megtörik a kábel és kontaktossá válik. Ha már megtört ne próbáld meg megjavítani olyan „magyaros megoldással”, inkább vásárolj egy új töltőt ezzel is elkerülve egy nagyobb kiadást amit a laptopodra költenél.
- Tárold úgy meglévő vagy új töltődet, hogy a kábelen lévő tépőzáras kötegelővel csomagolod össze! Ha van háziállatod, tedd a töltőt olyan helyre, ahol nem tudja elérni és megrágcsálni azt.
- Úgy vezesd el a töltőkábelt, hogy ne tudjon beakadni, beszorulni sehova pl. az ajtó alá! Így csökkented annak az esélyét, hogy megtörjön a kábel és kontaktossá váljon.
- Ne használj univerzális töltőt! Töltővásárlás során a gyári töltő paraméterei alapján válassz adaptert, erről is találsz oldalunkon fontos információkat.